Zaznacz stronę

Erekcja jest to usztywnienie oraz zwiększenie objętości oraz długości członka spowodowane podnieceniem u mężczyzn. Wiąże się to z napływem krwi do ciał jamistych. Erekcja jest niezbędna do odbycia stosunku, jednak w wielu przypadkach u mężczyzn dochodzi do zaburzeń erekcji i braku wzwodu, niepełnego wzwodu bądź też utraty go podczas stosunku. Jednak odpowiednie stosowanie się do zaleceń lekarza czy też stosowanie odpowiednich środków, może w korzystny sposób wpłynąć na zaburzenia erekcji.

Dlaczego dochodzi do braku erekcji?

Brak erekcji kojarzony jest często z starszymi mężczyznami. To prawda, że brak erekcji występuje u starszych mężczyzn, ale także wiele młodych posiada zaburzenia erekcji. Związane jest to różnorodnymi czynnikami. Przede wszystkim główną rolę odgrywają tutaj kwestie psychiczne. Niska pewność siebie powoduje, że może nie dojść do pełnego wzwodu. Kolejnymi czynnikami są różnorodne problemy zdrowotne, jak różne choroby, Kluczową rolę może odgrywać także niezdrowy tryb życia.

Złe odżywianie, a brak erekcji

Jednym z czynników, które mogą mieć wpływ na zaburzenia erekcji jest złe odżywianie. Nieprawidłowe odżywianie może doprowadzić do braku niektórych składników odżywczych, a tym samym do zaburzeń erekcji, dlatego tak bardzo ważne jest by zwrócić także uwagę na dietę. W przypadku zaburzeń erekcji pomocne mogą okazać się niektóre produkty spożywcze, które posiadają pozytywny wpływ na erekcję. Warto także zastanowić się nad suplementacją odpowiednich witamin czy też minerałów.