Zaznacz stronę

Erekcja to nic innego jak usztywnienie członka w wyniku napływu krwi do ciał jamistych. Do erekcji dochodzi w wyniku podniecenia mężczyzny. Brak erekcji uniemożliwia odbycie stosunku oraz zapłodnienie, dlatego jest to bardzo ważna kwestia zarówno dla mężczyzn, a w szczególności dla par, które starają się o potomstwo. Podczas erekcji dochodzi do zwiększenia objętości oraz długości penisa, a także do jego znacznego usztywnienia. Istnieje jednak wiele zaburzeń erekcji, które należy leczyć u odpowiednich specjalistów.

W jaki sposób leczyć zaburzenia erekcji?

Zaburzenia erekcji to problem spotykany zarówno w przypadku starszych, jak i młodych mężczyzn. Przede wszystkim leczenie zaburzeń erekcji powinno opierać się w pierwszej kolejności na wizycie u lekarza specjalisty, który wykluczy wszelkiego rodzaju inne choroby związane z brakiem erekcji. Ważne jest także, aby zmienić swój tryb życia, czyli regularnie się wysypiać, zażywać aktywności fizycznej, czy też zdrowo się odżywiać oraz ograniczyć wszelkiego rodzaju używki. Zaburzenia erekcji można także leczyć za pomocą specjalnych leków na potencję.

Dieta, a jej wpływ na erekcję

Jednym z czynników, który może mieć wpływ na zaburzenia erekcji jest przede wszystkim dieta. Złe odżywianie może przyczynić się do różnorodnych braków składników odżywczych, a tym samym może przyczynić się do zaburzeń erekcji. Ważne jest zatem by odżywiać się w zbilansowany sposób i korzystać z produktów oraz ziół, które mają pozytywny wpływ na erekcję. W przypadku różnego rodzaju zaburzeń odżywiania ważne jest także stosowanie odpowiedniej suplementacji, która pozytywnie wpłynie na potencję.